بازی ,مربی ,بازیکنان ,فرصت ,پرسپولیس ,حالی ,پیدا کنند ,برابر دروازه ,مربی کروات

درد از یارم است و درمان نیز هم!

فرصت سوزی یکی از عادت های به شدت زشت مس در این فصل شده است و این تیم روز گذشته برای چندمین بار در این فصل از غفلت تیم‌های بالانشین استفاده نکرد و در حالی که می‌توانست در خانه کار خود را برای رسیدن به رده سوم جدول تسهیل کند، بازهم با یک تساوی خانگی خود را در حسرت سه شدن گذاشت.

http://dl.mes-fc.ir/img/photo/20151201104456992.JPG

مشخص نیست تا چه زمانی این فرصت ها به مس رو کند و چه وقت مس از حسرت این فرصت های از دست رفته چشم هایش خیس شود ولی با ادامه این فرصت سوزی، برای تیم وینگو همان داستان تکراری پیش می آید و آن دست کوتاه در آخرین روز آن هم در آستانه رسیدن به هدف است که البته قرار بود وینگو در مس کرمان خلاف آن را ثابت کند ولی تا امروز همچنان همان بلای حسرت در تیم او وجود دارد.

بگوویچ در حالی این حسرت را به صورت تمام قد می خورد و عصبانی می شود که دیگر همطون او در هزار کیلومتر آنطرف تر در پایتخت ایران نیز با همین شیوه به پیش می رود! پرسپولیس و مس با دو مربی کروات که اتفاقا به شدت با یکدیگر رفیق هم هستند، با یک دنده جلو می روند و آن از دست دادن فرصت هاست.

هر دو مربی تقریبا از نظر فوتبالی در زمین کار خود را به خوبی انجام می دهند و در بازی های آن ها عمدتا تصاحب توپ و مالکیت در اختیار تیم ان هاست. هر دو تیم بازی را به سود خود می چرخانند و موقعیت های حمله خوبی را هم برای خود می سازند اما مشکل بزرگ آن ها در برابر دروازه حریفان است...

در ساعاتی که تیم پرسپولیس در تهران به صورت مکرر توپ در برابر دروازه نفت خراب می کرد، در کرمان هم تیم مس نمی توانست مزد بازی برتر خود برابر تیم خونه به خونه را بگیرد و در حالی که بیش از هفتاد درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت ولی عملا این مالکیت، بهره ای برای این تیم نداشت.

هر دو تیم مس و پرسپولیس بیشتر از آنکه مغلوب قدرت حریفان خود باشند، بیشتر از بازیکنانی درد می کشند که باید کار را برای آن ها تمام کنند ولی نمی کنند و هر دو مربی هم تاکنون نتوانسته اند برای این درد دوایی پیدا کنند.

شاید هر دو مربی بیش از حد معطوف تیم های حریف خود می شوند که از بازیکنان خود غافل می مانند و در زمین بازی نمی توانند به هدف برسند. وینگو بعد از اینکه تیم او در بازی با خونه به خونه همه کار کرد ولی در رسیدن به گل ناتوان ماند، نتوانست مشکل تیم خود را به موقع رفع کند و تعویض های او نیز کارساز نشد درست مثل برانکو که در همان لحظات در تهران برای گلنزنی تیم خود کلنجار می رفت.

شاید بهتر باشد هر دو مربی کمی روی بازیکنان خود معطوف شوند و در حالی که همچنان با بازی های خود حریف را تسلیم می کنند، فکری هم برای بازیکنان تیم خود و پیدا کردن دوای درد بازیکنان تیم که در گلزنی به بن بست رسیده اند کنند. قطعا سرمربیان هر دو تیم در رفع مشکلات بازیکنان خودی نقش عمده را دارند و با تغییرات تاکتیکی در جای بازی آن ها و یا رفع مشکلات روحی آن ها می توانند درمان این دردها که از یار خود آن هاست را نیز پیدا کنند.

منبع اصلی مطلب : تک به تک، خبر و تحلیل ورزشی
برچسب ها : بازی ,مربی ,بازیکنان ,فرصت ,پرسپولیس ,حالی ,پیدا کنند ,برابر دروازه ,مربی کروات
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : شباهت مشکل دو مربی کروات در مس و پرسپولیس