بازی ,زمین ,حمله ,امرایی ,پیکان ,همچنان ,میانه زمین ,اسماعیل زاده ,بازی بسیار

چرخیدن پاشنه خط حمله مس برروی یک در

مس در تهران و در شرایط سخت جوی و زمین تیم قدر پیکان بازی بسیار خوبی ارایه کرد تا جایی که به اعتقاد همه حاضرین در ورزشگاه، تیم مس می توانست به جای یک امتیاز با سه امتیاز از زمین حریف خارج شود.

اما تیم مس کرمان در روز خوب خود هم حالا مشکل گلزنی را برای خود مستدام می بینید و در این بازی نیز دو موقعیت صدرصد گل مس از دست رفت تا این تیم همچنان حسرت ضربه های آخری را بخورد که با دقت به توپ زده نمی شود و توپ را از خط دروازه حریفان عبور نمی دهد.

وینگو در این بازی یکبار دیگر تیم خود را با تغییر چه در چینش و چه در سیستم بازی به میدان فرستاد. او در این بازی کیوان امرایی را به جای بازی در میانه زمین و پشت مهاجمان، به خط حمله فرستاد و سبب شد که امرایی با دو موقعیتی که برای خود خلق کرد و تحرک فوق العاده اش، یکی از بهترین بازی های فصل را انجام دهد.

مس در بازی با پیکان خیلی ساده تر و بی تکلف تر از بازی های قبل با سیستم 4-4-2 به زمین رفت. در این مسابقه همچنان شاهد اقتدار خط دفاعی مس هستیم...خطی که حالا تبدیل به نقطه قوت مس در بسته نگه داشتن دروزاه شده است. کوروش ملکی در دروازه همچنان آماده است و در این بازی هم سه سیو عالی داشت و خط چهار نفره مس که روز به روز آماده تر می شود و به غیر از یک اشتباه، در بازی با پیکان هیچ اشتباه دیگری نداشت. زینال خیری، مجید حیدری، عبدالله حسینی و داداش وند اگر کمی به تیم در فاز تهاجمی کمک کنند و به خصوص دو دفاع کناری مس بیشتر در نفوذها شرکت کنند ولی همچنان دفاع محکم مس را حفظ کنند، یکی از ارکان موفقیت مس در بازی های پیش رو خواهند بود.

بگوویچ در این بازی علی مرزبان را به سمت راست زمین متمایل کرد و از زوج زنده روح و حسین خانی در میانه زمین استفاده کرد و میلاد پورصف شکن را در سمت چپ خط هافبک خود قرار داد. سه بازیکن میانی مس که بیشتر میل به دفاع داشتند تا حمله، سبب شدند که مس در این بازی هم تقریبا میانه زمین را به خود اخصاص دهد و بازیسازی پیکانی ها در پشت محوطه مس و در میانه زمین به سدهای محکمی برخورد کند. پورصف شکن هم از سمت چپ وظیفه تحرک بخشیدن به حملات مس را داشت که برروی یکی از همین صحنه ها در محوطه زمین خورد و داور پنالتی آن را نگرفت.

اما در خط حمله مس از زوج امرایی و اسماعیل زاده استفاده شد که سبب شد خط حمله مس سرعت فوق العاده ای پیدا کند و در چند نوبت خط دفاع پیکان را با همین سرعت جا بگذارد. امرایی که به جای دلخواه خود برگشته بود با یک دریبل زنی عالی یک موقعیت تک به تک را برای خود ایجاد کرد اما قدر آن را ندانست و به راحتی آن را از دست داد. او در نیمه دوم هم با سرعت عالی خود مدافع مستقیمش را در یک کورس جا گذاشت و تک به تک شد ولی بازهم آن را از دست داد تا حداقل امرایی در خط حمله نشان دهد از نظر فنی بسیار آماده است هرچند از نظر ذهنی او نیز به دلیل دور بودن از محوطه جریمه هنوز در شرایط گلزنی به سر نمی برد که شاید در بازی های بعد با یک گل، موتور گلزنی امرایی نیز روشن شود.

افشین اسماعیل زاده نیز که در این بازی این موقعیت را داشت خود را به وینگو ثابت کند اما خیلی زود از نظر بدنی تمام کرد و شاید تحت تاثیر سرمای هوا بود که نتوانست به خصوص در نیمه دوم آن مهاجم فرصت طلب نشان دهد تا بازهم سگرمه های وینگو برای او در هم برود.

روی هم رفته بازی مس برابر پیکان از نظر فنی بازی بسیار خوب و حساب شده ای بود هرچند که همچنان پاشنه در خط حمله مس بر گلنزنی می چرخد و این مسئله مهاجمان مس را هم کلافه کرده است و شاید اگر مس در زدن ضربات آخر با دقت بیشتری عمل کرده بود، امروز به هدف خود که همان قرار گرفتن در جمع سه تیم بالای جدول بود دست پیدا کرده بود.

منبع اصلی مطلب : تک به تک، خبر و تحلیل ورزشی
برچسب ها : بازی ,زمین ,حمله ,امرایی ,پیکان ,همچنان ,میانه زمین ,اسماعیل زاده ,بازی بسیار
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : مس خوب هم بازی کند بازهم گل نمی زند