جدول ,بازی ,نهایت ,امتیاز ,نیمه ,داشته ,داشته باشد ,جدول قرار ,قرار بگیرد ,نهایت استفاده ,بالای جدول

نیمی از راه به سلامت

پیش از بازی با پاس تاکید کردیم در هفته ای که مس باید زودتر از رقیبانش به میدان برود، در صورتی که موفق شود به سه امتیاز این بازی برسد، برروی حریفانش در بازی خای خود فشار مضاعفی ایجاد می کند که سبب می شود این سه امتیاز ارزشی دو چندان پیدا کند.

http://dl.mes-fc.ir/img/photo/20151214123904176.jpg

همین اتفاق نیز رخ داد و بعد از پیروزی با ارزش مس برابر پاس همدان، با شکست تیم های سپاسی و خونه به خونه، آخرین هفته از دور رفت رقابت های لیگ دسته اول کشور برای مس بسیار شیرین تمام شد و این تیم در جمع سه تیم بالای جدول قرار گرفت که جواز صعود به لیگ برتر را می گیرند، به این امید که در پایان نیم فصل دوم نیز همین اتفاق برای مس تکرار شود...

اتفاقات این هفته سبب شد که مس به خواسته های خود برسد و بر اساس هدف گذاری که در هفته های اخیر انجام داده بود، در نهایت در پایان دور رفت در رده سوم جدول رده بندی لیگ قرار بگیرد.

هرچند هدف رویایی و اول مس که در ابتدای فصل به صورت ایده آل برای این تیم محسوب می شد این بود که مس با اختلاف امتیاز در صدر جدول قرار بگیرد که البته محقق نشد ولی هدف بعدی مس این بود که در جمع سه تیم مدعی در پایان بازی های نیم فصل خود را حفظ کند و اجازه ندهد که با شروع دور برگشت، زحمت زیادی برای جبران امتیازهایش داشته باشد.

هرچند مس در دور رفت امتیازهای زیادی هم از دست داد اما با لطف رقیبان بالای جدولش این اختلاف امتیاز زیاد نشد تا در نهایت مس هم در رده سوم جدول قرار بگیرد و هم با صدر جدول اختلاف نه چندان زیادی داشته باشد.

البته این برآورده شدن هدف فقط نیمی از راه محسوب می شود و نیمه دوم راه در دور برگشت به مراتب حساس تر و مهم تر می باشد. به نحوی که مس اگر در این نیمه محکم حرکت نکند، به راحتی موفقیت نسبی نیم فصل اول خود را هم از دست می دهد.

بازی های دور برگشت به مراتب مهم تر و سرنوشت سازتر از دور رفت است چراکه دیگر فرصت جبران هیچ اشتباهی در پی خود ندارد و قطعا رقیبان نیز از اشتباهات دیگران نهایت استفاده را می کنند و این یعنی مس باید در نیم فصل دوم بسیار کمتر از دور رفت امتیاز از دست بدهد.

این نکته را فراموش نکنیم که تیم ها به شدت به یکدیگر نزدیک هستند و همین حالا تا تیم ششم و هفتم جدول هم می تواند ادعای صعود به لیگ برتر در سر داشته باشد و همانطور که مس یکی مانده به آخر جدول فصل قبل از اشتباهات تیم های بالای سرش نهایت استفاده را کرد و به رده دوم جدول رسید، در لیگ امسال هم خیلی تیم ها منتظر اشتباهات تیم های بالای جدول از جمله مس هستند که جای آن ها را بگیرند.

از همین روست که مس باید در دور برگشت که بر حسب اتفاقی جالب یکی از بازی های آن قبل از تعطیلات برگزار می شود، نهایت هوشیاری را داشته باشد و به هیچ وجه اجازه ندهد که در نیمه دوم لیگ، فرصت خوبی که برای خود فراهم کرده است را از دست بدهد.

البته همانطور که وینگو معمولا مربی نیمه دوم نشان داده است، او باید در نیمه دوم بازی ها نیز هنر خود را نشان دهد و ثابت کند که می خواهد از نهایت تجربه خود در لیگ یک این فصل استفاده کند.

منبع اصلی مطلب : تک به تک، خبر و تحلیل ورزشی
برچسب ها : جدول ,بازی ,نهایت ,امتیاز ,نیمه ,داشته ,داشته باشد ,جدول قرار ,قرار بگیرد ,نهایت استفاده ,بالای جدول
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : کار سخت مس هنوز در پیش روست